Azt gondolom, hogy mind Fjodor bácsi, mind Sarik, mind Masztrojkin, mind Pcselkin vagy Fegya szülei abszolút szerethető karakterek. Mind a gyerekek, mind a felnőttek élvezettel nézhetik (esetleg olvashatják a Gutenberg-galaxis vándorai) kalandjaikat.
Ím eljött az idő, hogy közösen megismerkedhessünk a második epizóddal. Az első ugye ott végződött, hogy Sariék ott maradtak a faluban és el kezdték élvezni a háztáji gazdaság előnyeit. Fjodor bácsi a szüleivel együtt hazatért Moszkvába. És elhangzott az ígéret, mely szerint, amint lehet visszatér Aludttejfalvába...
És az idő betelt. Elközelgetett... az az idő, amikor a koravén Fegya nem tud már a barátai és a falusi levegő nélkül kiteljesedni. Vissza szeretne térni Prosztokvasinoba!
Közben a Macska, és a Kutya egy (többek között - ugye ismerős a kifejezés, hogy kutya-macska barátság?) érdekes erkölcsi kérdés kapcsán nem tudnak közös nevezőre jutni. Vajon az állami tulajdonú tehén borja az államé vagy a tehén gondozójáé?
Egy bő negyedóránk van arra, hogy elmélyedjünk a történetben. Szerintem, megéri.
Oleg Pavlovics Tabakov 1935. augusztus 17.-én született (Szaratovban) és 2018. március 12.-én (Moszkvában) hunyt el. Számtalan filmben szerepelt. Magyarországon talán az Alekszandr Mitta nevével fémjelzett Ragyogj, ragyogj csillagom mellett a Tavasz tizenhét pillanata című sorozatból ismerhetjük leginkább. Az előbbiben Vlagyimir Mokiszin karakterét formálta meg, az utóbbiban pedig Walter Schellenbergét. És hogy miért említettem meg mindezt? Miért került szóba Tabakov?
Mert kedvencem hangját is ő szólaltatja meg ebben a trilógiában.
شركة مكافحة حشرات بالرياض
VálaszTörlésشركة نقل عفش بالرياض